Ćwiczenia wzmacniające górne partie ciała

Zestaw ćwiczeń angażujących mięśnie grzbietu, ramion i klatki piersiowej, szczególnie polecany dla osób z wadami postawy, bólami pleców. Ćwicząc regularnie wzmocnisz grupy mięśni odpowiedzialne za odpowiednią postawę i ogólny kształt sylwetki.

button-bg-33

Superman

Uklęknij pod aparatem Redcord. Napnij mięśnie brzucha i trzymając się uchwytów pochyl się do przodu. Postaraj się zachować proste plecy. Wróć do pozycji wyjściowej.

Pompki

Uklęknij z wyprostowanymi rękoma i umieść dłonie w podwieszkach. Napnij mięśnie brzucha i  pochyl ciało do przodu uginając ręce w łokciach. Nie opieraj się na linkach i utrzymaj łokcie skierowane na zewnątrz. Wróć do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie może być także wykonane w standardowej pozycji wyprostowanej (wersja trudniejsza).

Podciąganie

Usiądź pod aparatem Redcord Trainer pochylając się do przodu z uchwytami owiniętymi wokół rąk. Napnij mięśnie brzucha i ściągnij łopatki. Podciągnij się w górę uginając ręce w łokciach. Wróć do pozycji wyjściowej powoli obniżając ciało. Ćwiczenie może być także wykonane w pozycji stojącej lub leżącej (wersja trudniejsza).

Motylek

Uklęknij pod aparatem Redcord Trainer z uchwytami wokół przedramion. Napnij mięśnie brzucha i pochyl się do przodu przenosząc ciężar ciała na ręce i ramiona. Pochyl ciało rozkładając ręce na boki. Wróć do pozycji wyjściowej przyciągając ręce do ciała. Ćwiczenie może być wykonane w pozycji stojącej, z wyprostowanymi rękoma (wersja trudniejsza).

Ćwiczenie na tricepsy

Uklęknij pod aparatem Redcord Trainer i umieść ręce w uchwytach. Napnij mięśnie brzucha i pochyl się do przodu z ugiętymi łokciami tak, aby znalazły się na wysokości głowy. Wróć do pozycji wyjściowej prostując łokcie. Ćwiczenie może być także wykonywane w pozycji stojącej (wersja trudniejsza).