Redcord Stimula już w sprzedaży!

Wprowadziliśmy do sprzedaży nowy, zmodyfikowany model Redcord Stimula+ z jeszcze większą liczbą możliwości. Gotowi na wibracje?

Nowy i usprawniony Stimula+ jest już dostępny w sprzedaży.

bar10741_JLVC8pXx3zI

Zalety nowych rozwiązań:

Aktywacja mięśni

Wibracja może silniej pobudzać mięśnie, udokumentowano że optymalna częstotliwość używana w tym celu waha się w przedziale 30-50Hz. Dzięki Redcord Stimula+ uzyskanie tej częstotliwości jest możliwe bez względu na aplikowaną siłę wibracji.

Leczenie bólu

Okazuje się, że wibracja o wyższej częstotliwości wpływa na zmniejszenie natężenia odczuwalnego bólu. Niezależnie od siły wibracji, Redcord Stimula+ umożliwia wykorzystanie szerszego zakresu wibracji o wyższej częstotliwości. Dzięki temu terapeuta potrafi dobrać częstotliwość adekwatną do natężenia dolegliwości bólowych pacjenta.

Program zmiennej wibracji

Układ nerwowo-mięśniowy z czasem adaptuje się do bodźców zewnętrznych, takich jak wibracja. Może to negatywnie wpłynąć na skuteczność aplikowanej terapii. Program zmiennej wibracji, który wytwarza drgania o losowo dobranych parametrach zmniejsza prawdopodobieństwo zajścia zmian adaptacyjnych, które powstają w wyniku zastosowania bodźca o stałych wartościach. Redcord Stimula+ został wyposażony w kilka programów oraz ustawień umożliwiających zastosowanie drgań o losowo wybranej sile oraz częstotliwości. Redcord Stimula+ zwiększa skuteczność terapii układu mięśniowo-szkieletowego.

Zapewnia szybszą rekonwalescencję oraz lepsze wyniki w przypadku leczenia:

  • zaburzeń kontroli nerwowo-mięśniowej,
  • bólu układu mięśniowo-szkieletowego,
  • zaburzeń funkcjonalnych w obrębie kręgosłupa szyjnego, lędźwiowego, miednicy i okolic stawów barkowych.

 

Zabieg jest częścią terapii nerwowo-mięśniowej Neurac i aplikowany jest podczas ćwiczeń w podwieszeniu z obciążeniem ciężarem ciała pacjenta. Redcord Stimula+ przesyła drgania przez liny zamocowane w stanowisku Redcord Workstation Professional. Częstotliwość, siła i amplituda wibracji dostosowywana i dawkowana jest w zależności od rejonu ciała pacjenta i natężenia dolegliwości bólowych. Przed rozpoczęciem pracy z Redcord Stimula+ rekomendujemy przystąpienie do kursu Neurac 2 Stimula.

Udowodniono, że działanie wibracji:

  • modyfikuje informację aferentną,
  • wpływa na aktywność mięśni,
  • zwiększa siłę mięśniową,
  • poprawia elastyczność mięśni,
  • zmniejszają dolegliwości bólowe.

 

Redcord Stimula+ powstał w oparciu o wyniki wieloletnich doświadczeń i wielokrotnie powtarzanych testów klinicznych.

Urządzenie to uchodzi za niezastąpione w codziennej praktyce w poszczególnych klinikach Redcord oraz stanowi zaskakująco skuteczny element terapii Neurac.

Aby uzyskać więcej informacji o Redcord Stimula+ zapraszamy do kontaktu.