Wymiana podwieszek, uchwytów i mocowań Redcord

Redcord zaleca wszystkim użytkownikom, którzy zakupili podwieszki, uchwyty i mocowania wyprodukowane pomiędzy 2009 a 2011 rokiem, aby natychmiast sprawdzili materiał wykorzystany do zamocowania kółka zaczepowego w kształcie litery D.

Czerwony materiał użyty w akcesoriach do mocowania metalowego kółka zaczepowego może ulec osłabieniu w wyniku braku odporności na promieniowanie UV. W przypadku, gdy takie akcesoria były wystawione na światło słoneczne przez dłuższy czas, czerwony materiał mógł ulec osłabieniu, co grozi pęknięciem podczas użytkowania.

Dotyczy to tylko podwieszek, uchwytów i mocowań wyposażonych w plastikową osłonę z logo i czerwony pasek materiału, mocujący kółko zaczepowe (patrz ilustracja powyżej). W przypadku, gdy półkolisty pierścień jest zamocowany za pomocą szarego paska materiału, problemy z bezpieczeństwem nie występują, gdyż szary materiał użyty na paski jest odporny na promienie UV. Jeśli znajdą Państwo jakiekolwiek ślady odbarwiania się materiału, lub innych uszkodzeń mogących wpłynąć na jego wytrzymałość, firma Redcord zaleca wymianę akcesoriów na nowe, z odpowiednią ochroną przed promieniowaniem UV.

Pragniemy Państwa przeprosić za wszelkie niedogodności, jakie mogą powstać w związku z zaistniałą sytuacją oraz dziękujemy za uwagę poświęconą tej sprawie.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie: https://redcord.com.pl/bezpieczenstwo/