Zasady montażu konstrukcji Redcord

Dla Państwa wygody przygotowaliśmy krótką informację dotyczącą możliwości montażu aparatów Redcord w różnych pomieszczeniach. Zależnie od rodzaju użytych materiałów i technologii stosowane są odpowiednie konstrukcje Redcord, zapraszamy do lektury.

 

ZASADY MONTAŻU KONSTRUKCJI REDCORD

1. Ogólne zasady montażu

Prawidłowy montaż konstrukcji Redcord gwarantuje bezpieczne i komfortowe użytkowanie aparatów. Przed zakupem urządzenia należy dokładnie sprawdzić rodzaj materiałów i technologii zastosowanych do budowy pomieszczenia. Zestawy Redcord mogą zostać zainstalowane na konstrukcjach sufitowych, lub jeżeli nie pozwala na to rodzaj sklepienia – na konstrukcjach przyściennych.

2. Montaż konstrukcji sufitowych

Optymalna wysokość, na której powinien znajdować się aparat lub konstrukcja sufitowa wynosi 240 cm. Każdy zestaw sufitowy jest wyposażony w komplet nóżek, które umożliwiają montaż zestawu na sufitach nie wyższych niż 260 cm.

Aby obliczyć długość nóżek przedłużających, możemy skorzystać z prostego wzoru:

WZÓR NA DŁUGOŚĆ NÓŻEK

X(cm)=H (cm)-240 (cm),

gdzie: x=długość nóżek, H=wysokość sufitu właściwego betonowego), 240=stała , cm=centymetry

Maksymalna  wysokość  pomieszczenia  dla  pojedynczych  aparatów  to  427  cm,  a  dla  konstrukcji
sufitowej  360  cm.  W  przypadku  pomieszczeń o wyższym sklepieniu  zalecamy  rozważenie  następujących rozwiązań:

a) Zakup  konstrukcji  wolnostojącej  lub  przyściennej  (montaż  konstrukcji  przyściennej  tylko  do  ściany nośnej, zapewniającej stabilność całej instalacji)

b) Montaż  we  własnym  zakresie  konstrukcji  umożliwiającej  zainstalowanie  zestawu  REDCORD  w pomieszczeniu

Zalecamy instalację konstrukcji Redcord w pomieszczeniach z sufitami betonowymi lub żelbetonowymi.

W przypadku sufitów drewnianych, należy upewnić się, że zawieszki są montowane w belce sufitowej a nie w panelach lub płytach kartonowo-gipsowych.

Nie należy instalować aparatów Redcord w lekkich, porowatych sufitach typu Siporex, Teriva, Ytong lub Leca. Zapraszamy do kontaktu, przygotujemy dla Państwa specjalny zestaw montażowy.

3. Montaż konstrukcji przyściennych

Konstrukcje przyścienne są stosowane w pomieszczeniach, w których nie może zostać zamontowana konstrukcja sufitowa. Minimalna wysokość sufitu powinna wynosić 250 cm, a cała konstrukcja jest instalowana do ściany nośnej, zapewniającej stabilność systemu.

Pobierz wersję PDF