Redcord sekretną bronią ubiegłorocznego zwycięzcy Tour de France

Fizjoterapeuta i trener osobisty ubiegłorocznego zwycięzcy Tour de France Cadela Evans’a ujawnia tajniki treningu swojego podopiecznego przed rozpoczęciem nadchodzącego sezonu. David Bombeke, fizjoterapeuta z Beveren w Belgii, wczesną wiosną rozpoczął indywidualną pracę z Cadelem, której celem było przygotowanie zawodnika do najważniejszych wyścigów kolarskich tego lata.

„Moja praca z Cadelem w główniej mierze skupia się na zwiększeniu jego możliwości siłowych podczas jazdy na rowerze, poprawie kontroli i siły tułowia (core), a także usprawnieniu kontroli nerwowo-mięśniowej pomiędzy grupą mięśni lokalnych, a powierzchownymi taśmami mieśniowo-powięziowymi, co ­wydaje się być czynnikiem niezbędnym, by wygrywać wyścigi kolarskie” – mówi Bombeke.

Istotna część codziennego treningu

W trakcie pobytu w domu oraz podczas podróży Evans ćwiczy na urządzeniu Redcord Mini. Natomiast kiedy jest na obozie przygotowawczym z Davidem, dzień rozpoczyna od intensywnych ćwiczeń stabilizacyjnych na Redcord Workstation Professional, które trwają około 30-45 min i poprzedzają 5-6 godzinny trening na rowerze.

Trening funkcjonalny

Unikalna w ćwiczeniach Redcord funkcjonalność wpływa na zwiększenie siły i poprawę kontroli wszystkich części ciała sportowca. Wykorzystując teorię łańcuchów mięśniowo-powięziowych Bombeke jest w stanie poprawić konkretny ruch bądź funkcję pracując na  innej, odległej części ciała.

„Z łatwością tworzymy ćwiczenia funkcjonalne dla zawodowego kolarza. W przeszłości większość pracy skupiała się na odcinku szyjnym i obręczy barkowej, dziś pracujemy nad poprawą stabilności centralnej w pozycji zbliżonej do tej, którą zawodnik przyjmuje na rowerze” – mówi Bombeke.

Gotowy na wygraną

Cała ekipa Redcord trzyma kciuki i będzie kibicowała Evansowi podczas zbliżającego się Tour de France oraz, co ważniejsze, Igrzysk Olimpijskich, Londyn 2012.

 

Filmik z sesji treningowej można obejrzeć klikając na poniższy link:

https://www.youtube.com/watch?v=wppiSAkInB0&feature=player_embedded