Rewolucja w treningu piłkarzy

Belgijski klub piłkarski RSCA Anderlecht wprowadził nowe metody ćwiczeń i terapii przy użyciu sprzętu Redcord.  Fizjoterapeuta Anderlechtu Koen Walravens, jest pewny, że nowa forma treningu będzie miała istotny wpływ na obniżenie statystyk występowania urazów w tym klubie.

„Chcemy skorzystać z ćwiczeń na sprzęcie Redcord, by zapobiegać kontuzjom, jak również poprawić wydajność każdego z naszych zawodników. Kilka razy w roku mamy zamiar testować naszych graczy zgodnie z procedurami diagnostycznymi Neurac na urządzeniu Redcord Worksation i wykorzystać te wyniki do tworzenia indywidualnych programów ćwiczeń mających na celu prewencję urazów. Sesje treningowe będą prowadzone dla 8-10 zawodników jednocześnie , dwa razy w tygodniu. Do tego typu treningu wykorzystany zostanie Redcord Mini” – mówi fizjoterapeuta RSCA Anderlecht Koen Walravens.

Ćwiczenia Redcord niezbędne w prewencji urazów
Istnieje kilka powodów, dla których sztab Anderlechtu zdecydował się skupić na ćwiczeniach stabilności centralnej w warunkach podwieszenia. Przede wszystkim, trening taki jest  bardziej efektywny w zwiększeniu mocy i poprawie wyników w porównaniu z tradycyjnym treningiem siłowym. Badania wykazują, że ćwiczenia w podwieszeniu Redcord mogą prowadzić do podniesienia poziomu sportowego w znacznie krótszym czasie. Dzieje się tak, ponieważ podczas wykonywania ćwiczeń w podwieszeniu aktywowanych jest jednocześnie wiele grup mięśniowych.

Ćwiczenia w podwieszeniu Redcord są dziś używane na całym świecie przez trenerów i sportowców w celu podniesienia wydajności, zapobiegania urazom oraz dla potrzeb rehabilitacji w takich dyscyplinach sportowych, jak: narciarstwo, kolarstwo, golf czy piłka nożna. Sprawia to, że ​​RSCA Anderlecht znalazł się wśród pionierów wykorzystujących ćwiczenia Redcord w ramach treningu profesjonalnych piłkarzy.